اخبار فوری
خانه / لاتاری چیست؟
لاتاری رایگان
لاتاری رایگان

لاتاری چیست؟

لاتاری چیست؟

پاسخ کوتاه: لاتاری برنامه ی قرعه کشی سالانه آمریکاست. برندگان این قرعه کشی مجاز به دریافت گرین کارت آمریکا و اجازه اقامت دائم می باشند!

علاوه بر وبسایت شما میتوانید مراحل ثبت نام لاتاری را کامل و سریع از طریق ربات تلگرام بدون نیاز به وبسایت انجام دهید:

ربات ثبت نام لاتاری

 آموزش قدم به قدم ربات لاتاری

احتمالا لازم است ابتدا ایمیل خود را ثبت و تایید کنید. اخبار مهم و ضروری مربوط به لاتاری را در ایمیلتان دریافت کنید. (ما بسیار کم و مفید ایمیل ارسال میکنیم و همیشه میتوانید آنرا متوقف کنید)

ایمیل خود را وارد کنید

 

گرین کارت چیست؟

گرین کارت ویزای اقامت دائم در آمریکاست. دارنده گرین کارت مانند هر شهروند امریکایی میتواند آزادانه در این کشور زندگی، کار و تحصیل کند. یک فرد ایرانی پس از دریافت گرین کارت میتواند تحت شرایط افراد دارای اقامت، بدون هیچ مشکلی به ایران سفر کند و با همان کارت به آمریکا بازگردد. و بدون ویزا به امریکا رفت و آمد کند.

2ff2ba0051687eef5ca0459cf942940c_XL

هرسال برنامه ی قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا توسط دولت آمریکا و اداره ی مهاجرت امریکا برگزار می شود و تمام افراد تحت شرایط میتوانند در این برنامه شرکت کنند.

لاتاری چیست؟

دولت آمریکا هر ساله از طریق قرعه کشی به ۵۵۰۰۰ نفر از سرتاسر جهان گرین کارت اعطا میکند. هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشوند. کشور ما ایران نیز تا به امسال جزو کشورهای مجاز بوده است. معیار اینکه اتباع چه کشورهایی میتوانند در لاتاری شرکت کنند و چه کشورهایی نمیتوانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور در ایالات متحده دارد. تعداد بسیار زیادی از اتباع کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت میکنند. به واقع لاتاری فرصتی برای کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری به این کشور گسیل میدارند، تا از این طریق بتوانند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران بوجود آورند. به همین دلیل این برنامه Diversity Visa Lottery (قرعه کشی ویزای گونه گونی) نام گرفته است.
طبق آمار منتشر شده، در حال حاضر حدود یک میلیون و چهارصد هزار ایرانی ساکن ایالات متحده میباشند.

شرایط شرکت در لاتاری برای عموم مردم ایران و ایرانی مجاز است. برای اطلاع بیشتر به صفحه شرایط شرکت در لاتاری مراجعه کنید.

شرکت در برنامه ی سالانه ی لاتاری برای تمام افراد واجد شرایط کاملا “رایگان” می باشد و دولت امریکا از شروع ثبت نام تا زندگی در امریکا هیچ هزینه ای از شرکت کننده طلب نمیکند، چرا که این برنامه یک قرعه کشی است و برنده همانند برنده ی هر قرعه کشی ای نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارد.

مزایای داشتن گرین کارت آمریکا

  • زندگی در آمریکا: فرد صاحب  گرین کارت اگرچه که یک شخص خارجی محسوب می شود و آمریکایی نیست ولی می تواند در آمریکا زندگی کند (live permanently) و تحت حمایت قوانین آمریکا و دولت آمریکا قرار دارد.
  • کار در آمریکا: دارنده‌ی گرین کارت می تواند بعد از کسب مجوز های مربوط در آمریکا مشغول به کارشده و شغل خصوصی یا دولتی داشته باشد.
  • آوردن همسر و بچه ها به آمریکا: دارنده ‌ی گرین کارت می تواند همسر یا بچه های زیر ۲۱ سال خودرابه آمریکا بیاورد.
  • اسپانسر: دارنده ‌ی گرین کارت می تواند اسپانسر افراد دیگر شود.
  • درخواست سیتیزن شیپ (شهروندی): دارندگان گرین کارت می توانند برای سیتیزن شیپ شدن اقدام کنند (بطور معمول بعد از گذشت ۵ سال).
  • دارابودن حق تحصیل و دریافت کمک هزینه تحصیلی: دارندگان گرین کارت  به عنوان مقیم،  حق پرداخت هزینه تحصیلی کمتر برای دانشگاه ها را دارند.
  • داشتن شماره ملی: دارندگان گرین کارت از مزایای داشتن شماره ملی برخودار می شوند، این موضوع برای افرادی که پیش از بازنشستگی دارای ۱۰ سال سابقه کار در امریکا باشند به همراه برخورداری از مزایای بازنشستگی خواهد بود.

لاتاری چیست؟

با برنامه ی سالانه ی لاتاری گرین کارت آمریکا شانس خود را امسال بیازمایید، زندگی کار و تحصیل در آمریکا میتواند واقعی باشد

تیم رویای آمریکا چه می‌کند؟ و پرداخت هزینه برای چیست؟

برای پاسخ این سوال و آگاه شدن از همه ی خدمات تیم رویای آمریکا حتما صفحه ی خدمات ما را مطالعه بفرمایید.

با توجه به آمارهای سالانه بسیاری از شرکت کنندگان به دلایل مختلفی از جمله اشتباه در تکمیل فرم ثبت نام، نا آشنایی با قوانین و زبان، نا آشنایی با روند این پروسه، اشتباه در تکمیل اطلاعات و ارائه ی عکس و مشخصات و بسیاری دیگر از قرعه کشی کنار گذاشته می شوند و از برنامه حذف می شوند.

لاتاری بدون هیچ تذکری هرگونه اشتباهات و نقض قوانین ثبت نام شما را از روند پروسه ی قرعه کشی کنار میگذارد. همچنین امکان ویرایش اطلاعات شما در سایت اداره مهاجرت امریکا وجود ندارد و در پروسه ی یک ماهه ی ثبت نام اطلاعات شما بدون هیچ بازبینی در صورت اشتباه بودن حذف می شود و بدتر اینکه، ممکن است بعد از برنده شدن بدلیل اشکال در اطلاعات از این امکان محروم شوید! بسیاری تایید و تکمیل صحیح اطلاعات را به این پایگاه و تیم ما می سپارند و هزینه ی ثبت نام در ازای آرامش در صحیح بودن ثبت نام است. برای توضیح کامل خدمات ما به صفحه خدمات ما مراجعه کنید.

به عنوان مثال در دوره ی گذشته تعداد کل شرکت کنندگان حدود ۱۴میلیون بوده که تعداد حدود ۹ میلیون از فرمهای آنها صحیح بوده و در قرعه شرکت داده شده اند. یعنی در دوره ۲۰۱۴ حدود ۳۶ درصد (۳۵٫۹۴%) در صد ثبت نامها صحیح نبوده و از قرعه کشی کنار گذاشته شده اند! ما میخواهیم کاری کنیم که مطمئن باشید جزو این ۳۶درصد هر ساله نباشید. برای آمار دقیق و اطلاعات بیشتر به بخش آمار و اخبار مراجعه کنید.

نمونه گرین کارت

نمونه گرین کارت

هنوز پرسش هایی دارید؟ به صفحه سوالات متداول مراجعه کنید.

برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا آماده اید؟ قبل از ثبت نام صفحه خدمات ما را و شرایط شرکت در لاتاری را خوانده اید؟

پس تعلل نکنید و امسال را از دست ندهید و همین حالا ثبت نام کنید.

 

برای دریافت آخرین اطلاعیه و اخبار مهم ایمیل خود را وارد کنید

عضو کانال تلگرام ما شوید: americadream@

ربات ثبت نام لاتاری: @americadreambot

مهم!

برای دریافت اخبار مهم و ضروری لاتاری، اطلاع از برنده شدن، قرعه کشی دوباره، اطلاعیه های مهاجرت برای فارسی زبانان و همچنین تخفیف های ویژه

ایمیل خود را وارد کنید

 

(ایمیل ها فقط از طریق فیدبرنر گوگل ارسال میشود و همیشه میتوانید لغو اشتراک کنید)