سوالات متداول در مورد لاتاری

 

در این صفحه میتوانید پاسخ به سوالات خود را بیابید، اگر سوال شما بین موارد زیر نبود از طریق تماس با ما آنرا جویا شوید

 

گرین کارت چیست و دولت آمریکا چه هدفی از برگزاری لاتاری دارد؟

گرین کارت ویزای اقامت دائم در آمریکاست. دارنده گرین کارت میتواند آزادانه در این کشور زندگی، کار و تحصیل کند. لاتاری چیست؟

دولت آمریکا هر ساله از طریق قرعه کشی به 55000 نفر از سرتاسر جهان گرین کارت اعطا میکند. هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشوند. آمارها طط

شرایط شرکت در لاتاری برای علاقه مندان به مهاجرت به آمریکا چیست؟

افرادی که میخواهند در لاتاری شرکت کنند باید حداقل دو شرط زیر را داشته باشند:

  • سن ۱۸ سال به بالا داشته باشند.
  • مدرک دیپلم یا بالاتر داشته باشند.

در صورتیکه زیر دیپلم هستند، بایستی دو سال سابقه کار تخصصی طی ۵ سال اخیر داشته باشند. شرایط شرکت در لاتاری…

ثبت نام چه زمانی انجام میشود؟

ثبت نام رسمی هر ساله از 2 اکتبر تا 3 نوامبر (بعد از ظهر 11 مهر تا 13 آبان) از طریق سایت اداره مهاجرت انجام میشود.

شما میتوانید هم اکنون در سایت ما درخواست شرکت در گرین کارت لاتاری بدهید و مدارک خود را تکمیل کنید تا زمان لازم برای بررسی و تکمیل صحیح فرم ها ثبت نام نهایی در تاریخ مقرر امکانپذیر باشد. میتوانید خدمات ما را مطالعه کنید یا اگر شرایط ثبت نام در این سایت را میدانید هم اکنون نسبت به ثبت نام این دوره تا قبل از این تاریخ اقدام کنید.

در صورتیکه میخواهید مستقیماً با قبول تمام ریسک هایش از طریق سایت اداره مهاجرت اقدام به ثبت نام نمایید، از 11 مهر تا 13 آبان فرصت دارید با مراجعه به سایت dvlottery.state.gov ثبت نام خود را انجام دهید.

پروسه ثبت نام به چه نحوی صورت میگیرد؟

تمامی پروسه ثبت نام به صورت آنلاین میباشد و هر فرد فقط یکبار مجاز به ثبت نام در لاتاری میباشد در غیر این صورت از آن دوره حذف خواهد شد. فقط فرمهای بدون نقص و صحیح شرکت داده می شوند. مدت زمان لازم برای تکمیل فرم ها در سایت مهاجرت 30 دقیقه میباشد.

عزیزانی که از سایت رویای آمریکا اقدام به ثبت نام کرده اند چنین نگرانی ندارند، چرا که ما مشخصات و فرم شما را با نهایت دقت در برنامه ی لاتاری ثبت خواهیم کرد. خدمات ما

برای شرکت در لاتاری چه مدارکی لازم است؟

برای ثبت نام در لاتاری باید فرم های مربوط به شرایط خودتان (مجرد، متاهل، مطلقه و بیوه) را تکمیل کنید به اضافه یک عکس مناسب از متقاضی اصلی. راهنمای ثبت نام.

چگونه تصویر مناسب جهت شرکت در لاتاری تهیه کنم؟

یک قطعه عکس 5 در 5 (600 در 600 پیکسل)، با زمینه سفید که در آن فرد کاملاً رو به دوربین باشد.

برای بانوان ایرانی، تصاویر با حجاب قابل قبول میباشد.

در تصویر از هیچگونه کلاه، عینک آفتابی، و هر چیز غیر متعارفی که باعث پوشاندن سر و صورت باشد استفاده نشود.

pp
برای تهیه این عکس، بهترین راه مراجعه به عکاسی و تهیه یک عکس جدید میباشد. از عکاس بخواهید فایل عکس شما را روی CD یا فلش مموری بزند و به شما بدهد.

برای راهنمایی و تهیه عکس استاندارد برای لاتاری گرین کارت به اینجا مراجعه کنید.

چه افرادی از اعضای خانواده مجاز به شرکت در قرعه کشی هستند؟

افراد مجرد بالای 18 سال میتوانند به تنهایی در لاتاری شرکت کنند.
افراد متاهل میتوانند با همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سالشان در لاتاری شرکت کنند.
افراد متاهل، میتوانند دو بار در لاتاری شرکت کنند. یک بار یک فرم برای آقا پر شود و اطلاعات خانم در آن گنجانده شود. و یک بار خانم فرم را پر کند و اطلاعات آقا را در فرم خود بگنجاند. این کار قانونیست و میتواند شانس افراد متاهل را دو برابر کند.
افراد مجرد بین 18 تا 21 سال میتوانند هم به صورت انفرادی ثبت نام کنند و هم به همراه والدینشان. بدین ترتیب 3 بار در لاتاری شرکت کرده اند و این شانس برنده شدنشان را بیشتر میکنند. اگر هر یک از والدین برنده شوند، میتوانند به همراه آنها مهاجرت کنند.

برای اطلاع تکمیلی به شرایط در لاتاری مراجعه کنید.

آیا مدرک تحصیلی بالاتر شانس برنده شدن را بیشتر میکند؟

خیر! در صورتیکه ثبت نام صحیح انجام دهید، در لاتاری شرکت داده خواهید شد. بین کسی که حداقل مدرک را دارد با کسی که بالاترین درجه علمی و مدرک دانشگاهی دارد هیچ فرقی وجود ندارد.

دوره گذشته چه تعداد فرم از ایران قبول شده اند؟

برای اطلاع از آمارها به بخش آمار و اخبار مراجعه کنید.

هزینه ثبت نام در لاتاری چقدر است؟ لاتاری رایگان است؟

ثبت نام در لاتاری گرین کارت توسط خود متقاضی از طریق سایت اداره مهاجرت در تاریخ های ذکر شده رایگان میباشد و هیچ هزینه ای ندارد.

هزینه های این سایت به ازای خدمات ما است و برای اینکه بدانید چرا ممکن است به این خدمات نیاز داشته باشید به خدمات ما و دلایل آن مراجعه کنید.

علت دریافت هزینه از طریق مرکز ما جهت ثبت نام در لاتاری چیست؟

همانطور که پیشتر گفته شد، ثبت نام در لاتاری رایگان میباشد. اما در عین حال هیچ بررسی اولیه ای روی اطلاعات ثبت شده شما در آن سایت انجام نمی شود، و در صورتی که کوچکترین اشکالی در اطلاعات ثبت شده وجود داشته باشد، در لاتاری شرکت داده نخواهید شد. امکان ویرایش اطلاعات نیز در سایت اداره مهاجرت وجود ندارد. همچنین این سایت فقط برای ثبت نام متقاضیان در بازه زمانی یک ماه باز است و دیگر پاسخگوی کاربران نیست. در عین حالیکه ثبت نام در لاتاری کار خیلی پیچیده ای نیست، اما دقت به جزئیات، شانس شما را برای مردود اعلام نشدن، بیشتر میکند. افراد زیادی در دنیا ثبت نام خود را به موسساتی نظیر مرکز ما میسپارند تا با استفاده از تخصصشان، ثبت نام صحیح را برایشان انجام دهند. چرا تیم رویای آمریکا؟

برخی سایت ها بسته های ثبت نامی 2 ساله، 3 ساله، 4 ساله و... با تخفیف های مشخص دارند. چرا مرکز شما از این نوع بسته ها ارائه نمیدهد؟

با توجه به اینکه هر ساله اتباع کشورهای مجاز جهت ثبت نام در لاتاری گرین کارت از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشوند، ممکن است نام اتباع ایران در سالهای آتی در این لیست نباشد و ایرانی ها دیگر اجازه شرکت در لاتاری را نداشته باشند. بنابراین دریافت هزینه های ثبت نام برای سالهای بعد که تکلیف شان هنوز مشخص نشده است، کاری منطقی به نظر نمیرسد. ضمن اینکه ما در قبال هزینه های واریزی کاربران جهت ثبت نام در لاتاری مسئولیت داریم و به راحتی نمیتوانیم بابت چیزی که هنوز اتفاق نیافته و معلوم نیست اتفاق بیافتد، هزینه ای دریافت کنیم.

پس از ثبت نام چه مدرکی برای ما مبنی بر انجام ثبت نام قطعی ارسال میشود؟

بلافاصله بعد از اینکه ثبت نام در سایت اداره مهاجرت با موفقیت انجام شد، یک صفحه با اطلاعات فرد ثبت نام شده ظاهر میشود که اطلاعات زیر در آن درج شده است:

    ساعت و تاریخ دقیق ثبت نام در لاتاری

    نام و نام خانوادگی فرد ثبت نام شده

    سال تولد فرد متقاضی

    شماره تاییده ثبت نام (کانفرمیشن نامبر)

    امضای دیجیتالی 40 رقمی منحصر به فرد

بعد از ثبت نام شما این اطلاعات را برای شما از طریق ایمیل ارسال میکنیم. همچنین میتوانید با ورود به سایت از طریق صفحه حساب من به وضعیت ثبت نام خودتان دسترسی داشته باشید یا هر زمان که نیاز داشتید رسید قبت نام لاتاری و کد رهگیری خود را دریافت کنید.

از شرایط ثبت نام  میتوانید نمونه فرم ثبت نام و کد رهگیری که به شما میدهید را ببینید.

این اطلاعات را بایستی تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید. در روز اعلام نتایج با استفاده از این اطلاعات از قبولی یا عدم قبولی خود مطلع خواهید شد. در صورت مفقودی این اطلاعات (مخصوصاً کانفرمیشن نامبر) به هیچ وجه امکان بازیابی وجود نخواهد داشت. البته کاربرانی که از طریق این مرکز ثبت نام میکنند، در صورت مفقود شدن کانفرمیشن نامبر، میتوانند وارد سایت شده و از طریق پروفایل خودتان در سایت رسید ثبت نام را دریافت کنند.

نتایج لاتاری در چه تاریخی اعلام میشود؟

نتایج لاتاری هر ساله معمولا در تاریخ 1 می (13 اردبیهشت) از طریق سایت اداره مهاجرت اعلام میشود. تا چند سال اخیر روال بر این بود که نتایج لاتاری به آدرس پستی فرد قبول شده ارسال میشد، اما اکنون اینکار تنها از طریق سایت اداره مهاجرت به صورت آنلاین و با ارائه کد رهگیری (Confirmation Number) منحصر به فرد صورت میگیرد.

اداره ی مهاجرت امریکا به هیچ وجه از طریق ایمیل برنده شدن شما را اعلام نمیکند، مواظب ایمیل های جعلی از طرف اداره ی مهاجرت امریکا باشید. اگر از طریق رویای امریکا ثبت نام کرده باشید در صورت برنده شدن تیم ما از طریق ایمیل به شما اطلاع خواهد داد. همچنین در استاتوس پروفایل شما همه ی وضیعت شما ثبت خواهد شد.

به اعلامیه ها و روزشمارهای ستون کناری توجه بفرمایید.

از کجا بفهمیم برنده شده ایم؟

در تاریخ ذکر شده با مراجعه به سایت اداره مهاجرت، با وارد کردن کانفرمیشن نامبر صفحه ای باز خواهد شد که نتیجه را مشخص میکند. در صورت قبولی اطلاعات شما به همراه یک بارکد و کیس نامبر (Case Number) نمایش داده میشود. این کیس نامبر، شماره پرونده شما میباشد که توسط آن تا دریافت گرین کارت به پرونده شما رسیدگی میشود.

اگر از طریق این مرکز ثبت نام کرده باشید ما نتایج را پیگیری میکنیم و با شما تماس خواهیم گرفت.

اکنون برای ثبت نام از طریق مرکز شما آماده هستم. چکار باید بکنم؟

اگر شرایط را خوانده اید میتوانید از طریق اینجا مراحل ثبت نام و تکمیل مشخصات را دنبال کنید.

ابتدا عکس صحیح از خود تهیه کنید > سپس هزینه ی مربوطه را واریز کنید > اطلاعات ثبت نام خود را کامل کنید > منتظر اصلاح و تایید و بررسی اطلاعاتتان بمانید و به استاتوس خود در پروفایل کاربری خودتان توجه کنید > کد رهگیری و برگ ثبت نام شما برای شما ارسال می شود > سپس تا اعلام نتایج منتظر بمانید (امیدواریم مسافر نیک بخت رویاهایتان باشید : )

تمام مراحل از شروع ثبت نام تا برنده شدن در لاتاری در استاتوس پروفایل شما ثبت می شود.

بعد از برنده شدن چه اتفاقی می افتد؟

معمولاً زمان دعوت به مصاحبه بین 6 تا 12 ماه بعد از اعلام نتایج میباشد. مصاحبه ها در نزدیکترین سفارت ایالات متحده به محل اقامتتان انجام میشود. دریافت ویزا پس از مصاحبه به شرایط مختلف، بستگی دارد. در صورت تایید مدارکتان، یک ویزای 6 ماهه به شما داده میشود که طی آن میتوانید به آمریکا سفر کنید. معمولاً 15 روز بعد از اولین ورودتان به آمریکا و طی یک سری مراحل قانونی، گرین کارت دائمی به نام شما و اعضای خانواده تان صادر می شود.