ثبت نام لاتاری گرین کارت 2020 موسوم به برنامه ویزای گوناگونی dv2020 راس ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه ۱۵ آبان به وقت تهران پایان یافت.

تمام عزیزان این مرکز با مشخصات صحیح و ساختار درست ثبت نام شدند. تمام رسیدها در پروفایل هر شخص در وبسایت و همچنین در ربات تلگرامی درج گردید. طی یکسال آینده میتوانید رسید خود را از پروفایل خود دانلود کنید.

پاسخ قرعه کشی لاتاری معمولا هرسال در اردیبهشت اعلام میشود.

هر شخص لازم است به مراجعه به وبسایت اداره مهاجرت آمریکا و ثبت رسید ثبت نام لاتاری وضعیت برنده شدن خود را مطلع شود. به هیچ عنوان هیچ شرکت یا بنیاد دولتی یا از آمریکا یا به زبان انگلیسی و… برنده شدن لاتاری شما را اطلاع نمیدهد! شما باید به سایت رفته و خودتان تاریخ وقت سفارت را مشاهده کنید حتی اگر نروید کسی به شما نمیگوید که برنده شده اید.

یک استثنا وجود دارد و آنهم کاربران ویژه رویای آمریکا که از طریق ما ثبت نام کرده اند، هستند که به آنها از طرف موسسه تماس خواهیم گرفت و خبر برنده بودن را اعلام میکنیم. البته که هرکس میتواند با مراجعه به وبسایت اداره مهاجرت جزئیات برنده بودن خود را مشاهده کند.

گوناگونی در آمریکا

عجایب ثبت نام امسال

تاریخ لاتاری و مهلت آن معمولا بسیار دقیق است و حتی یک ثانیه هم جابجا نمیشود و هرگز هم تمدید نمیشود (مگر اینکه مشکل بزرگ پیش آید مثل سال پیش که اعلام عمومی برای ثبت نام دوباره بکنند) به هرحال مهلت ثبت نام لاتاری 2020 دقیقا تا روز دوشنبه ۶ اکتبر ۲۰۱۸ ساعت 12:00 PM EST یا -5 GMT بود یعنی دقیقا ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه دوشنبه به وقت تهران.

معمولا عزیزانی که دیر اقدام میکنند و نه تنها روز پایانی بلکه ساعات پایانی با مشکل مواجه میشوند و گرچه ما تمام تلاشمان را تا ثانیه آخر میکنیم ولی معمولا سایت لاتاری مشکل دارد و آماده سازی مشخصات طول میکشد و… امسال ساعت ۲۰:۲۶ دقیقه یک فرم متاهل همراه با دو فرزند را شروع به ثبت نام کردیم گرچه تضمینی به صاحب آن نداده بودیم چون فرمش را دقیقا ۲۰:۱۸ دقیقه برای ما ارسال کرده بود! چنین ثبت نامی تقریبا غیرممکن است!

به هرحال ما شروع به ثبت نام کردیم و در حال تکمیل فرم و آماده سازی عکسها بودیم که ساعت از ۲۰:۳۰ و مهلت دقیق اداره مهاجرت گذشت. به هرحال ادامه دادیم در اوج ناامیدی و اطمینان اینکه فرم ثبت نمیشود.

اما در اوج شگفتی ساعت ۲۰:۳۳ دقیقه فرم ثبت شد و رسید صادر گردید! احتمالا آخرین فرم ثبت نام لاتاری در جهان ثبت شد.

آخرین فرم ثبت نام لاتاری جهان

و این تجربه جزو عجایب امسال بود!

 

از تیم فنی جویا شدیم چطور چنین چیزی ممکن است چون دقیقا ۲۰:۳۰ سایت بسته شده بود.

توضیح دادند که زمانی که وارد یک فرم جدید میشویم چند دقیقه ای که به تکمیل فرم اختصاص میدهند به عنوان یک سیزن ثبت نام مشخص میشود و یک کوکی با url رندوم ایجاد میشود شبیه به توکن ثبت نام، این مدت زمان مهلت شما برای تکمیل فرم است و به سیستم صدور این توکن ارتباطی ندارد. درواقع فرض کنید دکمه ی ثبت نام جدید بلیط فروشی است و بلیط هم برای ثبت نام است. بلیط فروشی ساعت ۸ و نیم بسته شده ولی میتوانید بعد از آن به مدت محدود از بلیط که همان ثبت نام است استفاده کنید. ما هم قبل از ۸ و نیم فرم رو باز کرده بودیم در نتیجه تکمیل فرم ما تا ۲۰ دقیقه اعتبار داشت در صورتی که هیچکس در جهان امکان ثبت نام نداشت!

هم اکنون میتوانید برای دوره ۲۰۲۱ فرم پیش ثبت نام تکمیل کنید تا اگر فراموش هم کردید در دوره ی بعد ثبت نام شوید.

در نهایت تشکر از همراهی همه ی شما عزیزان و بابت تمام الطافی که داشتید سپاسگزارم امیدوارم برنده امسال باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + دوازده =