حمله اخیر به وبسایت لاتاری رویای آمریکا

با سلام، در روزهای اخیر شاهد حمله ای چند مرحله ای و پیشرفته به وبسایت بودیم که در حال حاضر بطور کامل رفع شده است.

دیروز از ساعت ۱۸:۲۰ دقیقه حمله منجر به از کار افتادن وبسایت شد. از همان زمان تا ساعت ۴:۲۰ دقیقه صبح وبسایت بطور کامل ریستور و بازگردانی و فایلها به اصطلاح clean شد. و در همان موقع که خواستیم اخبار رفع مشکل را منتشر کنیم متوجه حمله ی دیگری شدیم با روشی متفاوت که تا ساعت ۹:۱۵ صبح رفع آن طول کشید. وبسایت بطور کلی دیلیت و از ابتدا بارگذاری شد، تمام بکاپهای آلوده نیز پاک شد.

هیچ نشت اطلاعاتی نداشتیم و تمام اطلاعات کاربران از جمله پروفایل کاربری و رسید ثبت نام ها بطور کلی سالم و دست نخورده هستند.

رسید افراد در سرورهای دراپ باکس ذخیره میشوند و هیچ دسترسی غیرمجاز به آن میسر نیست و اطلاعات کاربری نیز همگی رمزگذاری شده و در یک سرور ثانویه بصورت دقیقه ای منتقل میشود. در نتیجه این دو محل و اطلاعات در هیچ حمله ای از بین نمیرود حتی اگر وبسایت بکلی پاک شود.

در این ساعاتی که وبسایت درحال بازسازی بود دسترسی به وبسایت امکانپذیر نبود در حال حاضر

ثبت نام لاتاری از طریق ربات تلگرام بدون هیچ مشکلی در حال انجام بود.

ابتدا گمان میرفت که حمله از ایران باشد ولی در نهایت متوجه شدیم این حمله سراسری موسوم به scam malware in injections به صدها هزار وبسایت از ابتدای اکتبر سال ۲۰۱۸ همین امسال شروع شده و یک حمله گسترده و چند مرحله ای به تمام وب خصوصا وبسایت های مبتنی بر وردپرس است که بیش از ۳۲ درصد کل اینترنت را تشکیل داده اند.

علارغم موفقیت اولیه کدهای آلوده که چند روز در وبسایت بود و برای استخراج بیتکوین استفاده میشد کاملا ناکام مانده بود و به هیچ عنوان از منابع سرور یا منابع کاربران نتوانست استفاده کند و در نهایت منجر به حمله ی بعدی برای روش دیگری از سوئ استفاده بود که آنهم بطور کلی متوقف شد.

در حال حاضر همه ی بخش های وبسایت فعال و سالم است. اگر هنوز در لاتاری 2020 ثبت نام نکردید ثبت نام خود را انجام دهید به پایان ثبت نامها مهلت خیلی کمی باقی مانده است.

 

ثبت نام لاتاری از وبسایت

ثبت نام لاتاری از ربات تلگرام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =